Preskočiť navigáciu
Komplexný systém
Caparol
4+1
Komplexný systém
Caparol
4+1

Perfektný interiér vďaka dokonalým stenám

Komplexný systém Caparol 4+1

V rôznych zemepisných šírkach sú zažité rozličné pracovné postupy pri stavbách a renováciách domov. Tieto postupy ovplyvňuje tradícia, miestne zdroje stavebných materiálov, remeslo i požiadavky investorov. V prípade povrchových úprav interiérových stien je na našom území zažitý komplex postupov, ktoré do budúcnosti prinášajú majiteľom objektov zvýšené nároky na údržbu a opravy. To je síce výhodné pre remeselníkov, ale pre majiteľov objektov už menej. Ale samozrejme aj u nás sa už nájdu remeselníci, ktorí si budujú dobré meno na kvalitne vykonanej práci a uvedomelí investori, ktorí takúto kvalitu vyžadujú.

Pri maľovaní murovaných alebo panelových stien sú drobné defekty často opravované sadrou alebo v lepšom prípade tmelom a následne pretreté hlinkovou farbou. Zostane tak zachovaná hrubá štruktúra omietky a drobné odchýlky v nej sú vidieť. Hlinková farba prakticky neumožňuje žiadnu údržbu a v prípade znečistenia nezostáva nič iné, len stenu znovu vymaľovať. Zároveň je veľmi náchylná na mechanické poškodenie, deti alebo domáci miláčikovia do nej často môžu vyškriabať priamo umelecké diela. V miestach skorších prasklín sadra alebo tmel ľahko a rýchlo znova popraskajú a vzniká nový priestor pre sadrovanie a tmelenie. Opakované opravy potom samozrejme vedú k celkovej nerovnosti povrchu.

Rovnako často sa stretávame pri suchej výstavbe zo sadrokartónových dosák s postupom, keď sú dosky nainštalované na ZRAZ, škáry pretmelené a následne ihneď natreté opäť hlinkovou farbou. Pri postupe chýba celkové pretmelenie povrchu a premostenie spojov tkaninou tak, aby nemohli vplyvom pohybov konštrukcie popraskať. Tento postup je u nás celkom zažitý a kvôli zlej skúsenosti niektorých investorov vedie k zníženiu popularity suchej výstavby.

Ako zaistiť povrch stien v interiéri, ktorý bude dokonale rovný a hladký, rovnomerne štruktúrovaný, bez defektov, v perfektnom odtieni, odolný mechanickému poškodeniu aj v exponovaných miestach ako sú rohy, jednoducho čistiteľný a umývateľný, a napriek tomu bude nádherne minerálne matný? A to všetko počas naozaj dlhej doby!

Požiadavky na nátery stien v interiéri sú rôzne. Žiadne dva projekty nie sú rovnaké. Vsaďte na nemecké postupy, remeselné spracovanie a kvalitné materiály. Zvoľte komplexný systém Caparol 4 + 1 pre dokonalú stenu. Naše systémové riešenie vám zaručí, že všetky použité materiály budú spolu dokonale v súlade a vy budete spokojný s perfektným výsledkom.

Systém je možné aplikovať na všetky bežné podkladové materiály, minerálne omietky, pôvodné stabilné nátery, prefabrikované betónové diely, pórobetón, betón alebo sadrokartón.


Štyri komponenty systému pre perfektný základ

Akkordspachtel SF plus

Vyrovnávací tmel zaručí dokonalú hladkosť a rovnosť interiérovej steny.

Najprv je potrebné povrch dokonale vyhladiť. V závislosti na podkladovom materiáli je pred aplikáciou tmelu nutné povrch ošetriť hĺbkovou penetráciou. Na dobre pripravený podklad je nanesená vyrovnávacia vrstva tmelu Caparol Akkordspachtel SF plus. Ide o veľmi všestranný disperzný tmel určený k priamemu použitiu vhodný aj pre aplikáciu striekaním. Dodáva sa vo vedrách priamo pripravený k použitiu. Vyniká nízkou hmotnosťou, ľahko sa spracováva i brúsi, a vďaka technológii E.L.F. obsahuje minimum prchavých látok a je bez rozpúšťadiel. Po vyschnutí vyhladeného povrchu je potrebné tmel ešte prebrúsiť pre dosiahnutie ideálnej rovnosti povrchu.

VIAC O PRODUKTE

 

CapaSol RapidGrund

Tixotrópna penetrácia šetrí váš čas a zaisťuje dokonalú priľnavosť ďalších vrstiev.

Prebrúsený povrch je potrebné očistiť od prachu a následne naniesť základný náter. CapaSol RapidGrund je špeciálny transparentný základný náter s gélovou (tixotrópnou) konzistenciou, ktorá umožňuje aplikáciu valčekom bez odstrekávania a stekania materiálu. Použitím tohto efektívneho a inovatívneho riešenia sa čas potrebný k aplikácii hĺbkového základného náteru v porovnaní s aplikáciou štetkou skráti o štvrtinu. Naviac je práca s CapaSol RapidGrund obzvlásť čistá. Má konzistenciu vody, ale prakticky nekvapká a nestrieka ani pri aplikácii na stropoch.

VIAC O PRODUKTE

 

CapaColl GK

Disperzné lepidlo k priamemu použitiu na lepenie tapiet.

Na vyschnutú vrstvu základného náteru sú systémovým lepidlom CapaColl GK lepené tapety z netkanej textílie Capaver AkkordVlies Z150 S. Lepidlo CapaColl GK tiež nesie označenie E.L.F., to znamená, že neobsahuje rozpúšťadlá a zmäkčovadlá, neuvoľňuje tým pádom do prostredia zápach alebo nežiaduce chemické látky. Má tiež dobrú počiatočnú lepivosť, dlhú dobu spracovateľnosti po otvorení balenia. Lepidlo je kompatibilné so strojným nanášaním tapiet a preto je možné ho tiež nanášať striekacím zariadením Airless.

VIAC O PRODUKTE

 

Capaver AkkordVlies Z150 S

Špeciálna tapeta zaistí dlhodobé premostenie drobných povrchových trhlín.

Tapeta Capaver AkkordVlies Z150 S je výnimočná hneď z niekoľkých dôvodov. Na prednej strane je vo výrobe nanášaná prvá pigmentovaná vrstva základného náteru, odpadá tak nutnosť ďalšej penetrácie a následne nanášaná vrstva farby môže byť jemnejšia než u konvenčnej netkanej textílie. Sú vyrobené z prvotriedneho celulózo-polyesterového rúna, ktoré zaručuje výraznú rozmerovú stabilitu. Tapety Capaver AkkordVlies Z150 S sa lepia klasickým spôsobom s dorazom.

VIAC O PRODUKTE

 

Ako vyzerá DOKONALÁ STENA?

  • dokonale rovná a hladká
  • celkom bez defektov
  • v perfektnom odtieni
  • odolná
  • ľahko čistiteľná
  • ako nová počas dlhej doby

Dokonalý finálny náter zaistí vysokokvalitnú povrchnovú úpravu

Aby bol systém 4 + 1 kompletný, ku štyrom základným komponentom je potrebné zvoliť finálny náter. Na výber máte štyri vnútorné farby s unikátnymi vlastnosťami. Zaisťujú vysokokvalitnú povrchovú úpravu a spĺňajú najrôznejšie požiadavky, ako sú zdravé vnútorné prostredie pre alergikov, intenzívne farby, ľahká umývateľnosť a čistiteľnosť alebo použitie v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou.

Indeko-plus

Perfektný výsledok bez konzervačných látok

Indeko-plus je naša najkvalitnejšia a najobľúbenejšia umývateľná a oteruvzdorná interiérová farba. Bezkonkurenčná voľba pre namáhané priestory ako sú školy, škôlky, obchodné priestory, reštaurácie, chodby nemocníc a kancelárskych budov. Farba odolná voči vodou rozpustným dezinfekčným a čistiacim prostriedkom, vhodná pre alergikov a tiež vhodná pre nepriamy styk s potravinami.

VIAC O PRODUKTE

 

PremiumColor

Hlboká temná čierna – dokonale žiarivé farby

Farba PremiumColor je vystužená karbónovými vláknami a odolná voči písaciemu efektu: bola špeciálne navrhnutá pre vysokokvalitné, sýtofarebné nátery stien. Obzvlášť pre interiéry, ktoré sú vystavené vysokému mechanickému namáhaniu s požiadavkou intenzívnej farby a luxusného vzhľadu. Farba sa ideálne hodí pre hotelové vstupné haly a recepcie, galérie, společenské a reprezentatívne priestory a exkluzívne prostredie.

VIAC O PRODUKTE

 

PremiumClean

Dlhodobo krásne steny bez zašpinenia

Farba PremiumClean je najlepšia voľba pre vnútorné priestory, ktoré sú vystavené zvýšenému mechanickému namáhaniu a je potrebné ich často čistiť. Farba je umývateľná, odolná voči vodným dezinfekčným prostriedkom a preto je obzvlášť vhodná pre použitie v miestnostiach so zvýšenými hygienickými požiadavkami, ako sú nemocnice, ordinácie lekárov alebo domovy seniorov.

VIAC O PRODUKTE

 

Sylitol® Bio Innenfarbe

Suché steny a vyvážená vnútorná klíma – riešenie priamo z prírody

Sylitol® Bio Innenfarbe je interiérová farba na báze vodného skla, ktorá v miestnostiach vytvára ideálne podmienky pre zdravé prostredie. Je bez zmäkčovadiel, rozpúšťadiel a konzervačných látok a je tiež celkom paropriepustná. Vlhkosť vzduchu sa na povrchu nezhromažďuje, pretože stena ju môže voľne absorbovať a uvoľňovať cez náter farby. V dôsledku toho zostávajú steny suché aj pri vysokom zaťažení vlhkosťou.

VIAC O PRODUKTE