Caparol -
váš partner
Caparol -
váš partner

Caparol je Váš partner

Inovatívne produkty, odborné riešenia

Caparol je Váš partner - kompletný sortiment farieb, inovácie a prepracovaná podpora predaja. Odlíšte sa od konkurencie s produktami Caparol, ktoré vychádzajú zo súčasných potrieb, moderných technológií, odbornosti a vývoja šetrného k životnému prostrediu. Tak pracujeme spoločne pre budúcnosť.

Caparol Vás podporí pri realizácii vašich projektov - s odbornou pomocou a správnymi  produktami. Ak pracujete na nových projektoch, rekonštrukciách, na riešeniach energetických úspor alebo designe: Vaša tvorivá  sloboda je naše poslanie.

Caparol ponúka množstvo možností. Ukazuje, ako najlepšie môže byť Vaše prianie realizované. Nech už ide o Váš nový dom, renováciu bytu, energeticky úsporné riešenia alebo ochranu pamiatkových objektov -  nájdeme pre každého z Vás správne produkty a navyše sa môžete inšpirovať realizovanými projektami.

Skupina Caparol ponúka svojim zákazníkom výrobky a služby, ktoré majú za úlohu čo najlepšie utvárať a chrániť obytné miestnosti a životný priestor.

Úspechy skupiny firiem Caparol sa zakladajú predovšetkým na troch základných pilieroch:

 

1. Kvalita

Caparol je v oblasti kvality a inovácií vedúcou firmou vo svojom odbore.

Od založenia spoločnosti je našou hlavnou stratégiou trvale a nekompromisne určovať a zvyšovať štandardy kvality v odbore. Mimoriadna pozornosť je venovaná ekologickým a zdravotne neškodným výrobkom. Prvé ocenenie výrobkov v roku 1894 potvrdilo úspech tejto stratégie. Následne boli na trh uvedené medzinárodne významné výrobky – moderné technológie disperzných farieb v roku 1936 ("pasta Caparol bez obsahu oleja") a farieb s minimalizovanými emisiami a bez obsahu rozpúšťadiel v roku 1985 ("Indeko-Plus E.L.F.").

Aby spoločnosť mohla ako priekopnícky podnik i v budúcnosti vyhovieť vysokým nárokom zákazníkov, podporuje významne svoj vedecký výskum i výskum orientovaný na aplikačnú techniku. S týmto cieľom spolupracujeme s mnohými renomovanými dodávateľmi a inštitúciami.

Uvedomujeme si, že kvalita našich výrobkov môže byť len taká dobrá, aká dobrá je ich odborná aplikácia našimi zákazníkmi. Preto kladieme vysoký dôraz na odborné školenia a poradenskú činnosť pre našich zákazníkov. S týmto cieľom zamestnávame v oblasti Profi najväčší externý pracovný tím v tomto odvetví. Každoročne školíme tisícky zákazníkov v teoretických i príslušných praktických oblastiach. Našim priemyselným zákazníkom i finálnym spotrebiteľom sú k dispozícii rozsiahle technické podklady, odborní poradcovia a aplikační technici i telefonické poradenstvo.

Byť vedúcim podnikom v oblasti kvality pre nás ale neznamená len vyvíjať a predávať inovačné a vysoko kvalitné výrobky, ale používať tiež výrobné postupy, ktoré sú ekologické a šetrné k zdrojom. Preto sú naše výrobné strediská vybavené najmodernejšou technikou a sú držiteľmi rozsiahlych certifikácií. Na základe náročných interných a externých štandardov sa plynule a kriticky kontroluje kvalita používaných surovín a vyrobených produktov.

 

2. Rozmanitosť sortimentu

Know-how skupiny firiem Caparol spočíva vo viac než 125 rokoch skúseností vo vývoji a výrobe farieb najvyššej kvality. Tieto rozsiahle výrobné poznatky sme v priebehu času starostlivo a úspešne previedli do príslušných oblastí výroby.

Skupina Caparol poskytuje profesionálom najširší sortiment produktov. Naša ponuka siaha od základných náterov, farieb, omietok, tmelov a lakov cez lazúry, ochranné stavebné nátery, fasádne a izolačné technické systémy až k nástenným obkladom a dekoratívnym výrobkom. Profesionálny spracovateľ nikde inde nenájde takú komplexnú ponuku na vykonávanie povrchových úprav stavieb.

Priemyselným zákazníkom poskytuje skupina firiem Caparol okrem uvedeného výrobného programu i početné špeciálne výrobky vytvorené na mieru. Sú to napríklad priemyselné a iné laky, farebné pasty na tlačiarenské farby alebo plasty, hotové výrobky pre domácnosť i ekologicky zvlášť vhodné fasádne izolačné systémy.

 

3. Výtvarná kompetencia

Výtvarnej kombinácii farieb a materiálov sa z nášho pohľadu pripisuje stále väčší význam. Tento rozvíjajúci sa segment zásobuje Caparol modernou, bezkonkurenčne mnohostrannou a farebne tónovateľnou paletou materiálov pre fasády a interiéry. Okrem klasických farieb a lakov sú dnes k dispozícii nové produkty ako liate živice, dekoratívne omietky alebo nástenné obklady.

Aby bol tento široký sortiment čo najrýchlejšie dostupný všetkým zákazníkom, využívame už mnoho rokov systém našej unikátnej tónovacej technológie ColorExpress. Pomocou najmodernejších tónovacích strojov je možné za niekoľko sekúnd priamo u našich obchodných partnerov pripraviť fasádne a interiérové farby, vonkajšie omietky, podlahové nátery alebo laky a lazúry. K dispozícii je viac než jeden milión receptúr.

Našich zákazníkov podporujeme pri ich výtvarnom snažení mnohými servisnými službami.

V našom štúdiu pre farebný dizajn navrhujú architekti, bytoví architekti a dizajnéri farieb individuálne farebné koncepcie pre obytné súkromné i verejné miestnosti. Ich skúsenosti, odborné znalosti i výsledky nášho výskumu trendov sa pritom premietajú nielen do ďalšieho vývoja našich výrobkov a nových kolekcií farebných odtieňov. To všetko poskytuje našim zákazníkom istotu a tvorivé impulzy pre koncepčné plánovanie farebného vzhľadu.

Ten istý účel sleduje náš moderný nástroj pre každodennú prax - Spectrum. Tento výtvarný program pre farebný dizajn pomáha všetkým, ktorí sa zaoberajú výtvarnou činnosťou v oblasti farieb a úprav povrchových plôch v architektúre. Vďaka jeho schopnostiam môžu rýchlo a bezpečne využiť celé spektrum sveta farieb a úprav povrchu Caparol a preniesť ich čo najreálnejšie a najvernejšie na objekty.