Preskočiť navigáciu
Dlhodobá záruka
až 12 rokov!
Dlhodobá záruka
až 12 rokov!

Caparol výskum

Značka Caparol je jednotkou na nemeckom trhu značiek pre profesionálov. Na slovenskom trhu pôsobí Caparol Slovakia s.r.o. od roku 1996 a najmä ako dodávateľ kontaktných zatepľovacích systémov si počas rokov vybudoval významné a stabilné postavenie. Vzhľadom k tomu, že kladie veľký dôraz na kvalitu materiálov vrátane komplexného servisu a poradenstva, rady klientov a spokojných koncových zákazníkov sa neustále rozširujú.

Caparol sa problematikou odolnosti omietok a farieb proti riasam a plesniam zaoberá desiatky rokov. Realizuje výskum a vývoj vo vlastných laboratóriách, testuje v sťažených podnebných podmienkach v testovacích areáloch v Nemecku a v Rakúsku, pred nedávnom dokonca realizoval výskumný projekt v spolupráci s ČVUT a VŠCHT v Českej republike. Tieto riešenia boli otestované aj v bežných podmienkach na Slovensku i v Česku, kde má Caparol za sebou rad úspešných sanácií, ktoré potvrdzujú kvalitu výrobkov.

Caparol Clean Concept

Vďaka mnohoročným skúsenostiam a výskumu môže teraz Caparol v Slovenskej republike ponúknuť zákazníkom rozšírenie svojej ponuky o systémové riešenie pre sanáciu zaplesnených fasád so zárukou.

Riešenie stojí na systematickom postupe, počnúc analýzou objektu, cez návrh presného postupu pre konkrétnu budovu, až po udelenie záruky v dĺžke trvania až 12 rokov od dokončenia sanácie, a to priamo zo strany Caparolu.

Pre tento program Caparol vybral prémiové fasádne farby ThermoSan nQG, CarboSol a Muresko. Každá z týchto farieb ponúka unikátne vlastnosti a je špičkovo vybavená na boj s biologickým znečistením. Či už ide o technológiu NQG, teda zasieťovanej nano-kremennej častice Thermo-Sanu, technológiu karbónových vlákien v prípade Carbo-Sol, alebo technológiu SilaCryl® v prípade Muresko. Všetky tri farby sú silikónové, sú teda priedušné pre vodné pary, ale nepriepustné pre vodu v kvapalnom skupenstve, majú tvrdý povrch, na ktorom nezostávajú nečistoty a rýchlo schnú.