Preskočiť navigáciu
  • www.caparol.sk
  • Zaostrené na
  • Caparol Clean Concept
  • Caparol výskum a riešenie

Caparol výskum

Značka Caparol je jednotkou na nemeckom trhu značiek pre profesionálov. Na slovenskom trhu pôsobí Caparol Slovakia s.r.o. od roku 1996 a najmä ako dodávateľ kontaktných zatepľovacích systémov si počas rokov vybudoval významné a stabilné postavenie. Vzhľadom k tomu, že kladie veľký dôraz na kvalitu materiálov vrátane komplexného servisu a poradenstva, rady klientov a spokojných koncových zákazníkov sa neustále rozširujú.

Caparol sa problematikou odolnosti omietok a farieb proti riasam a plesniam zaoberá desiatky rokov. Realizuje výskum a vývoj vo vlastných laboratóriách, testuje v sťažených podnebných podmienkach v testovacích areáloch v Nemecku a v Rakúsku, pred nedávnom dokonca realizoval výskumný projekt v spolupráci s ČVUT a VŠCHT v Českej republike. Tieto riešenia boli otestované aj v bežných podmienkach na Slovensku i v Česku, kde má Caparol za sebou rad úspešných sanácií, ktoré potvrdzujú kvalitu výrobkov.

Caparol Clean Concept

Vďaka mnohoročným skúsenostiam a výskumu môže teraz Caparol v Slovenskej republike ponúknuť zákazníkom rozšírenie svojej ponuky o systémové riešenie pre sanáciu zaplesnených fasád so zárukou.

Riešenie stojí na systematickom postupe, počnúc analýzou objektu, cez návrh presného postupu pre konkrétnu budovu, až po udelenie záruky v dĺžke trvania až 12 rokov od dokončenia sanácie, a to priamo zo strany Caparolu.

Pre tento program Caparol vybral prémiové fasádne farby ThermoSan nQG, CarboSol a Muresko. Každá z týchto farieb ponúka unikátne vlastnosti a je špičkovo vybavená na boj s biologickým znečistením. Či už ide o technológiu NQG, teda zasieťovanej nano-kremennej častice Thermo-Sanu, technológiu karbónových vlákien v prípade Carbo-Sol, alebo technológiu SilaCryl® v prípade Muresko. Všetky tri farby sú silikónové, sú teda priedušné pre vodné pary, ale nepriepustné pre vodu v kvapalnom skupenstve, majú tvrdý povrch, na ktorom nezostávajú nečistoty a rýchlo schnú.