Preskočiť navigáciu
Vysoko čistiteľný
náter s hladkým
povrchom
Vysoko čistiteľný
náter s hladkým
povrchom

Capacryl PU

Vodou riediteľné vysoko čistiteľné nátery s hladkým povrchom

Rada polyuretánových lakov na vodnej báze Capacryl PU Gloss, Satin a Matt je unikátna v tom, že sa dá použiť na rôzne povrchy. Capacryl PU Gloss a Satin sú vhodné pre použitie v exteriéroch i interiéroch a vďaka svojmu hladkému povrchu, sú vysoko čistiteľné a odolné voči mechanickému poškodeniu. Spĺňajú triedu oderu za mokra podľa ČSN EN 13 300 a triedu 1. Prvá trieda je najodolnejšia voči mokrému čisteniu a musí mať po 200 cykloch úbytok vrstvy max. do 5 µm. Je možné použiť pri vymaľovaní vnútorných stien, soklových stien, ktoré sú vysoko zaťažované. Capacryl PU môžete natrieť i na tvrdé plasty, kov či výrobky z dreva. Tam, kde zákazník požaduje mať rôzne povrchy v rovnakom odtieni, je vhodné použiť práve produkty rady Capacryl PU.

Ľudia v dnešnej dobe kladú veľký dôraz na ekológiu. V stále vyššej obľube sú vodou riediteľné produkty, ktoré sú nezávadné pre životné prostredie a nie sú škodlivé ľudskému organizmu. Všetky produkty rady Capacryl PU spĺňajú najprísnejšie kritériá pre zdravie a je možné ich použiť dokonca i na detské hračky, preto sú tak veľmi vhodné na úpravu interiérov jaslí, materských škôlok, škôl a ďalších zariadení, ktoré navštevujú deti.

Sú odolné voči dezinfekčným prostriedkom a preto sú veľmi často využívané v nemocničných zariadeniach, kde je prioritou čistota.

 Produkt Koncentrácia Účinná skupina  látok
 Amocid® 5% roztok fenoly
 Chloramin T trihydrát 2,5% roztok organic. chlor. zlúčenina
 Dismozon® pur 4% roztok Per - zlúčenina
 Incidur® sprej nezriedený roztok alkoholy
 Buraton® 10F 1% roztok aldehydy
 Microbac® forte 2,5% roztok aminy

Skúška similuje mechanické čistenie plochy handričkou. Po teste nebolo prevedené čistenie, tzn. dezinfekčný prostriedok zaschol na povrchu.

Zákazníci si môžu vybrať z troch rôznych povrchov. V súčasnosti požaduje množstvo zákazníkov farby v žiarivých a sýtych odtieňoch. Nie každá farba dokáže poňať a udržať vysoké množstvo pigmentov. Capacryl PU toto dokáže a dá sa tónovať do širokej škály odtieňov.

 

Zakúpite v sieti našich Caparol Partnerov

 • riediteľný vodou
 • s minimálnym zápachom
 • ľahké spracovanie
 • difúzne
 • pevný, celistvý povrch
 • vysoká odolnosť voči poškrabaniu a úderom
 • vhodný pre nátery detského nábytku a hračiek podľa ČSN EN 71-3
 • odolný voči dezinfekčným prostriedkom a domácim čistiacim prostriedkom
 • ak bude prevádzaná pravidelná dezinfekcia natrených plôch, je možné, vďaka nenasiakavému povrchu s uzatvorenou štruktúrou predĺžiť interval vymaľovania na 4-5 rokov

  viac o produkte