Preskočiť navigáciu

PremiumCare

Farba s antibakteriálnou a antivírusovou ochranou

 

Zdravie je to najcennejšie čo máme – a tiež je jednou z veľkých tém súčasnej doby. Rôzne inštitúcie a spoločnosti hľadajú riešenia pre účinnejšiu ochranu proti vírusom, baktériám a znečisteniu rôzneho druhu. Medzi exponované povrchy patria aj steny v interiéri. Či už sú to steny na chodbách alebo v spoločenských miestnostiach opatrovateľských zariadení, alebo na stenách v školách a škôlkach, tu všade prichádajú ruky často do kontaktu s povrchom stien. Najmä v častiach okolo vypínačov alebo zásuviek prichádza k znečisteniu stien a to nie len viditeľnému, ale samozrejme tiež ku kontaminácii vírusmi a baktériami, ktoré sa nachádzajú na našich rukách. Také steny nie sú iba nevzhľadné, ale môžu sa stať aj nositeľom patogénov.

PremiumCare je matná vysokoúčinná  interiérová farba na báze iontov striebra so špeciálnou kombináciou spojiva a plniva - určená na steny v silno frekventovaných priestoroch a v miestach so zvýšenými hygienckými požiadavkami. 

Antibakteriálny a antivírusový účinok a vysoká čistiteľnosť matných povrchov v kombinácii s ich odolnosťou voči dezinfekčným prostriedkom prináša otestovanú trojitú ochranu a zabezečuje maximálnu bezpečnosť. Aj z hľadiska kvality a ľahkosti spracovania PremiumCare nepripúšťa žiadne kompromisy - je funkčnou farbou budúcej generácie. 
 


Otestovaná trojitá ochrana pre dostatočnú bezpečnosť

Preukázaná odolnosť voči vírusom a baktériám

V laboratórnych testoch farby PremiumCare bola preukázaná účinnosť proti baktériám a vírusom, vrátane Escherichia coli, Staphylococcus aureus a Vackinie. Použitím funkčnej farby vybavenej iónmi striebra sa zníži počet baktérií na povrchu až o 99,99 % a množstvo vírusov sa zníži až o 64 % - a to do 4 hodín. Výsledky zodpovedajú aktuálnej úrovni znalostí, je z nich možné vyvodiť závery o účinnosti voči iným vírusom, napríklad hepatitídy B, chrípky, príp. Koronavírusu.

 

Preukázaná odolnosť voči dezinfekčným prostriedkom

Je preukázané, že PremiumCare odoláva vodným dezinfekčným prostriedkom. Vďaka tomu, že steny môžu byť dezinfikované, je možné splniť aj tie najprísnejšie hygienické požiadavky.

Vysoká čistiteľnosť matného povrchu

Je preukázané, že farba PremiumCare je odolná voči vodným dezinfekčným prostriedkom. Zvýšené hygienické požiadavky tak možno jednoducho splniť jednoduchou aplikáciou dezinfekcie na povrch stien.


Antibakteriálna ochrana vďaka technológii iontov striebra
 

Striebro je drahý kov, ktorého dezinfekčné a antibakteriálne účinky boli známe už v staroveku. Mechanizmus účinku PremiumCare je tiež založený na striebre:

Hlavnou súčasťou antibakteriálneho povlaku farby PremiumCare sú najdrobnejšie častice striebra, ktoré zabíjajú baktérie a vírusy vo veľmi krátkej dobe. Ďalšou výhodou iontov striebra je, že vďaka vysokej chemickej stabilite častíc striebra zostáva antimikrobiálna účinnosť v nátere zachovaná počas veľmi dlhej doby. 

Princíp čistiteľnosti

Princíp čistiteľnosti je založený na optimálne zladenej kombinácii spojiva a plniva. Vysoko vodeodolné špeciálne spojivo zabraňuje napučaniu povrchu pri kontakte s vodou. Špeciálna kombinácia plnív z keramických častíc zaisťuje tvrdý a zároveň odolný povrch. 
Výsledkom je vysoká čistiteľnosť a odolnosť voči mechanickému namáhaniu ako je trenie alebo poškrabanie a dlhá životnosť.  

Rozsiahlo testované a certifikované

  • Certifikát antibakteriálnej a antivírusovej účinnosti uskutočnený akreditovaným ústavom.
  • Nezávislé testovanie a Certifikát odolnosti voči dezinfekčným prostriedkom vystavený Inštitútom Dr. Roberta Murjahna.
  • PremiumCare je farba s minimom prchavých látok, bez rozpúšťadiel a zmäkčovadiel.

Ani z hľadiska kvality a jednoduchosti spracovania PremiumCare nerobí kompromisy – je funkčnou farbou budúcej generácie.