Preskočiť navigáciu
Zdravé a
hygienické
prostredie
Zdravé a
hygienické
prostredie

Ako na zdravé a hygienicky čisté vnútorné prostredie

Caparol odporúča produkty vhodné pre povrchy so zvýšenými nárokmi na hygienu, ktoré je potrebné čistiť dezinfekčnými prostriedkami

V  dnešných časoch je kladený mimoriadny dôraz na hygienu vnútorných priestorov. V interiéroch trávime väčšinu času počas dňa aj v noci, a preto je čistota prostredia ešte vyššia, je vyžadovaná dokonalá, sterilná čistota bez škodlivých mikroorganizmov. Ide najmä o nemocnice a lekárske zariadenia, laboratóriá, domovy seniorov alebo prevádzky spoločného stravovania. Caparol má pre tieto zariadenia vhodné produkty, ktoré sú umývateľné a niektoré je možné naviac čistiť i dezinfekčnými prostriedkami. Už dlhé roky sa odborníci v DAW venujú výskumu a vývoju náterových hmôt, ktoré spĺňajú požiadavky na zdravie, dizajn, udržateľnosť a efektivitu. Vďaka vlastným výskumným a skúšobným kapacitám a dnes viac než 125 rokov skúseností, produkty všetkých značiek DAW dosahujú špičkovú kvalitu.

Caparol má v ponuke vhodné produkty pre renováciu operačných sál a nemocničných izieb, laboratórií, ale taktiež pre ordinácie, čakárne a všetky spoločné priestory v zdravotníckych zariadeniach, kde sú kladené zvýšené nároky na hygienu a dezinfekciu. Steny a podlahy je potrebné nielen umývať, ale i pravidelne dezinfikovať. A k tomu musí mať ich povrch potrebnú odolnosť. Prvotriednym riešením je dvojzložkový epoxidový náter DisboPOX W 447.  Náter je možné použiť priamo na minerálny podklad (betónová podlaha, omietnutá stena a podobne), alebo na sklotextilnú tkaninu. Pre dobré čistenie sa v týchto prípadoch odporúča hladký povrch. Tieto riešenia je možné s úspechom použiť taktiež pre stravovacie alebo reštauračné prevádzky, výrobcov a spracovateľov potravín. 

V hotelových, kúpeľných a reštauračných zariadeniach sú povrchy často vystavené vysokej vlhkosti, takže hrozí riziko rozvoja plesní a ďalších mikroorganizmov. Taktiež sú mechanicky namáhané, vedľa estetickej funkcie sú  kladené vysoké nároky na odolnosť voči oderu a umývateľnosť, často za pomoci rôznych agresívnych čistiacich prostriedkov. Caparol ponúka vo svojom portfóliu špeciálnu farbu Indeko-W, ktorá je umývateľná a obsahuje fungicídne a antibakteriálne látky. Je vhodná do potravinárskych prevádzok a kúpeľných priestorov k sanačným a preventívnym náterom plôch napadnutých plesňami alebo na ošetrenie plôch vystavených riziku rozvoja nežiadúcich mikroorganizmov.

V školách a škôlkach sa dnes neučí, družiny a kluby pro voľnočasové aktivity sú prázdne. Nie je možné ich deťom vymaľovať, aby sa vrátili do čistého? Do školských zariadení odporúčame výrobky rady Caparol Capacryl PU, je možné tónovať do širokej rady odtieňov a sú plne umývateľné. Majú i certifikát rezistencie voči dezinfekčným prostriedkom, takže je možné ich bez obáv čistiť. 

Najviac času trávime doma. Na vnútorné obytné priestory ponúka Caparol široký sortiment produktov, naviac sa môže zdať, že na maľovanie je teraz viacej času a chuti než za bežného režimu. Prečo potom neurobiť radikálnu zmenu interiéru a obliecť vašu izbu, byt alebo dom do nových farebných odtieňov a ešte urobiť niečo pre svoje zdravie? Práve pre tento účel je vhodná disperzná farba Indeko-plus, ktorá je už od osemdesiatych rokov vlajkovou značkou spoločnosti Caparol. Je to prvá vnútorná farba označená ako E.L.F., teda farby s minimom prchavých látok a bez rozpúšťadiel a zmäkčovadiel. Ak máte radi čisté biele steny alebo ste osoba so zvýšenou citlivosťou, práve pre vás je určená farba Indeko-plus KF, ktorá nesie označenie E.L.F. plus a je úplne bez konzervantov.